Kontakt

Adres
ul. Żeromskiego 16a
19-500 Gołdap
Telefon
tel.(087)-615 35 58
tel.(087) 615 26 36
e-mail
goldap@goldap.de
Godziny otwarcia:
pon. 10.00 - 12.00

Aktualności

Na Walnym zebraniu w dniu 20.09.2008 został wybrany nowy Zarząd stowarzyszenia z wybraną jednogłośnie Przewodniczącą Lilą Żamojtuk.

Wydarzenia

Na Walnym zebraniu w dniu 20.09.2008 został wybrany nowy Zarząd stowarzyszenia z wybraną jednogłośnie Przewodniczącą Lilą Żamojtuk.

Mazurski Festyn Letni w Gołpapi

W Mazurski Festyn Letni przerodził się Festyn letni organizowany przez wschodniopruskie ziomkostwo powiatu gołdapskiego.

Organizatorzy zapraszali już po raz 13 na letni festyn w Gołdapi, z tego po raz piąty na tarasy nad jeziorem.

Przedstawiciel ziomkostwa powiatu Gołdap Stephan Grigat powitał licznych gości z innych organizacji mniejszości niemieckiej, w tym z Węgorzewa, Olecka, Ełku, Giżycka, Morąga, Biskupca i Kętrzyna. W sumie uczestniczyło w uroczystości przy zachodnim brzegu Jeziora Gołdapskiego na terenie ośrodka wypoczynkowego "Zakątek Leśny" około 250 Wschodnioprusaków, z czego 1/3 przybyłych z Niemiec.

Jako gości honorowych powitano Marszałka Jarosława Słomę i kierownika filii Archiwum Państwowego w Ełku Panią Alexandrę Leonczyck.

Wojewoda Marian Podziewswki i Pani Konsul Generalna RFN w Gdańsku, Ute Mincke-Koenig nadesłali uczestnikom festynu pisemne pozdrowienia.

Niestety staropruski bożek grzmotów Perkunos nie okazał łaski świętującym. Potężna burza z wichurą, która zdołała poderwać nawet umocowane w betonowych klocach parasole przeciwsłoneczne i ulewny deszcz zmusiły organizatorów i gości do przeniesienie się do szczęśliwie przezornie przygotowanej na tę okoliczność sali hotelowej. Tam jednak można było już bez przeszkód bawić się dalej

Punktem kulminacyjnym festynu był spontaniczny występ chóru z Biskupca pod kierownictwem pani Otylii, która wraz ze swoimi podopiecznymi zaprezentowała słuchaczom bogaty repertuar niemieckich pieśni ludowych. Uczestnicy festynu byli zachwyceni. Pieśni rozbrzmiewały do późnych godzin nocnych.

Jarosław Słoma podczas rozmowy se Stephanem Grigatem

Goście Festynu Letniego w sali hotelowej, w środku honorowa obywatelka Gołdapi, Pani Waltraud Schmidt

Biskupiecki chór pod kierownictwem Pani Otylii


Doroczny Festyn Letni Gołdapskiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej

Obchody Dnia Dziecka

Copyright © 2008 All rights reserved.